Support Free Journalism
  Breaking News
'তুমি মোক ভোট দিয়া, মই তোমাক বিনামূলীয়া ভেকচিন দিম': টুইটাৰত কিয় এই প্ৰতিক্ৰিয়া-দৰমহাৰ পইচাৰে চলিব পৰা নাই, প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব খুজিছে বৰিছ জনচনে-হোৱাটছএপত ‘পৰ্ণ’ শ্বেয়াৰ কৰি ৰোষৰ বলি হ'ল গোৱাৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপি নেতা কাভেলকাৰ-বিহাৰৰ সকলো লোককে বিনামূলীয়াকৈ কৰ'ণাৰ প্ৰতিষেধক দিম: বিজেপিৰ ঘোষণাপত্ৰ-মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতা একনাথ খড়চেৰ পদত্যাগ: যোগদান কৰিব শৰদ পাৱাৰৰ NCPত-“পইচা দে নহ’লে উগ্ৰপন্থী লগাই উঠাই দিমঃ” ধন দাবী কৰি ধৰা পৰিল এবিভিপিৰ নেতা-IPL 2020: পশ্চিম পাঠকক আপুনিও মহিলা আম্পায়াৰ বুলি ভুল ভাবিছে নেকি?-বিহাৰ নিৰ্বাচন- ভাষণ দিবলৈ সাজু হওঁতে তেজস্বী যাদৱলৈ চেণ্ডেল দলিয়ালে উপস্থিত জনতাই-কংগ্ৰেছ পৰা বিজেপিলৈ অহা নেতাক মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে প্ৰশংসা কৰাৰ পাছতেই ৩৭ চেকেণ্ডত দুবাৰকৈ ভৰিত ধৰিলে!-বিহাৰত সুৰা নিষিদ্ধ, কিন্তু তাৰ পাছতো সুৰাপায়ীৰ পছন্দৰ নেতা নীতিশ কুমাৰ: চাওঁক ভিডিঅ'

যাক দৰ্শকে চলমান খানৰ কন্ঠ বুলি কৈছিল, তেওঁ এই সংসাৰৰ পৰা বিদায় মাগিলে

দ্য ষ্টেটমেন্ট : এছ পি বালাসুব্ৰমনিয়ম৷ জনপ্ৰিয় কন্ঠশিল্পী৷ যাক এটা সময়ত চলমান খান, সঞ্জয় দত্ত, ৰজনীকান্ত আৰু কমল হাচানৰ কন্ঠ বুলি ভাবি লোৱা হৈছিল৷ মানে কথাটো এনেকুৱা যে চিনেমা এখনৰ গানত সুব্ৰমনিয়ামে কন্ঠদান কৰে, কিন্তু অভিনয় কৰি থকা চলমান খান বা ৰজনীকান্তে গানটো নিজে গাই থকা যেন অনুভৱ হয়৷ ‘চাজন’, ‘মেইনে প্যাৰ কিয়া’, ‘হম আপকে হ্যেই কৌন’ আদি বহু জনপ্ৰিয় ছবিৰ ৰোমান্টিক গীতত কন্ঠদান কৰিছিল বালাসুব্ৰমনিয়ামে৷ ২৫ ছেপ্টেম্বৰ তাৰিখে তেওঁৰ মৃত্যু হয়৷ 

৪০ হাজাৰতকৈ অধিক গীতত কন্ঠদান কৰিছিল- এছ পি বালাসুব্ৰমনিয়াম এগৰাকী কন্ঠশিল্পীৰ লগতে সংগীত পৰিচালক, ডাবিং আৰ্টিষ্ট আৰু অভিনেতাও আছিল৷ তেওঁ হিন্দী, তামিল, তেলেগু, কন্নড় আদি বিভিন্ন ভাষাত প্ৰায় ৪০ হাজাৰতকৈও অধিক গীত গাইছে৷ বালাসুব্ৰমনিয়ামক পদ্মশ্ৰী আৰু পদ্মবিভূষণেৰেও সন্মানিত কৰা হৈছে৷ প্লেবেক চিংগাৰ হিচাপে ছবাৰকৈ লাভ কৰিছে ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা৷ বলীউডৰ ফিল্মফেয়াৰ বঁটাৰেও সন্মানিত হৈছে বালাসুব্ৰমনিয়াম৷ 

ক’ৰ’ণা পজিটিভ ধৰা পৰাৰ পিছত ৫ আগষ্টত চেন্নাইৰ এখন হাস্পতালত বালাসুব্ৰমনিয়ামক ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল৷ চিকিৎসা চলি আছিল যদিও যোৱাৰাতি বালাসুব্ৰমনিয়ামৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটে৷ তেওঁৰ মৃত্যুৰ খবৰ লাভ কৰি বলীউড জগতে শোক প্ৰকাশ কৰিছে-

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.