Support Free Journalism
  Breaking News
আলফা স্বাধীনৰ পত্ৰৰ পিছতেই টাটা টীৰ সিদ্ধান্ত: কৰ্পৰেট কাৰ্যালয় কলকতালৈ স্থানান্তৰ নহয়-গামোচা লোৱা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পাহৰিলে বিহু: ১৪ এপ্ৰিলত আম্বেদকাৰ জয়ন্তীৰ নামত বন্ধ, ১৫ এপ্ৰিলত বিহুৰ বন্ধ নাই-কোভিড'ৰ নীতি নিৰ্দেশনা উলংঘা কৰাৰ বাবে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে দেশৰেই প্ৰধানমন্ত্ৰীক-কৰ'ণাৰ সময়ত বিহু পাতিবলৈ এইবাৰ আয়োজকে কি কি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব?-টাটা টীক আলফা স্বাধীনৰ ভাবুকি: সকলো প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় অসমলৈ স্থানান্তৰ কৰি থলুৱা নিবনুৱাক চাকৰি দিয়ক-এফালে কৰ'ণা,আনফালে মূল্যবৃদ্ধি: মিঠাতেলৰ দাম বাঢ়িল ৪০-৪৫ টকা,ব্ৰইলাৰত ১০০, লোকেল মুৰ্গীত ১৩০ টকা-এখন ভৰিৰে মই বংগত জয়লাভ কৰিম আৰু দুখন ভৰিৰে দিল্লীতো জয়লাভ কৰিম:মমতা-চট্টিছগড়ত নক্সালবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণত শ্বহীদ দুজনকৈ অসমীয়া বীৰ জোৱান-সোনোৱালে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক গামোচা পিন্ধাই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে শুভেচ্ছা জনালে নেকি?-যিসকলে মাস্ক পিন্ধাক লৈ কৰা মোৰ মন্তব্যক উপলুঙা কৰিছে, তেওঁলোক অসমলৈ আহিব লাগে: কিয় কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

এইবাৰ ৰেলৰ ভাড়া বৃদ্ধি: ৰেলৱে আংশিক বৃদ্ধিৰ কথা কৈ বৃদ্ধি কৰিলে তিনিগুণ ভাড়া

দ্য ষ্টেটমেন্ট : পেট্ৰ’লে ইতিমধ্যে শতকৰ ঘৰ পাৰ কৰিছে। ডিজেলও পেট্ৰ’লৰ সৈতে সুন্দৰভাৱে ৮৮ টকাত খেলি আছে। ফেব্ৰুৱাৰী মাহত ৰন্ধন গেছৰ মূল্য ১০০ টকা বৃদ্ধি পাইছে আৰু পেট্ৰল-ডিজেল, ৰন্ধন গেছৰ পিছত এইবাৰ মোদী চৰকাৰে কোনো জাননী নিদিয়াকৈ ৰেলৰ ভাড়া তিনিগুণ বৃদ্ধি কৰিছে। কিন্তু গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ’ল যে মোদী চৰকাৰে ৰেলৰ ভাড়া তিনিগুণ বৃদ্ধি কৰাৰ পিছত জনসাধাৰণক আভুৱা ভাৰিবলৈ এই বৃদ্ধিক আংশিক বৃদ্ধি আখ্যা দিছে। 

মোদী চৰকাৰে আংশিক বৃদ্ধিৰ কথা কৈ ৰেলৰ ভাড়া তিনিগুণলৈ বৃদ্ধি কৰাৰ পিছত দেশৰ বহু ঠাইত ৰেলৰ ভাড়া বৃদ্ধিৰ বাবে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰা হৈছে। ৰাহুল গান্ধীয়ে এই প্ৰসংগত মোদী চৰকাৰক সমালোচনা কৰি লিখে ‘কোভিড- আপোনাৰ বাবে সংকট, কিন্তু চৰকাৰৰ বাবে সুবিধা। পেট্ৰল-ডিজেল, ৰন্ধন গেছ আৰু ৰেলৰ ভাড়া বৃদ্ধি কৰি চৰকাৰে মধ্যবিত্তৰ সংকটলৈ ঠেলি দিছে।’ 

উল্লেখ্য যে কোভিড মহামাৰীৰ বাবে যাত্ৰীবাহী ৰেলৰ চলাচল বন্ধ থকাৰ বাবে আৰু ক্ষমতা অনুপাতে কম যাত্ৰীকলৈ ৰেল চলাচল কৰাৰ বাবে প্ৰায় ৫ হাজাৰ কোটি টকাৰ লোকচানৰ সন্মুখীন হৈছিল। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.