Support Free Journalism
  Breaking News
আলফা স্বাধীনৰ পত্ৰৰ পিছতেই টাটা টীৰ সিদ্ধান্ত: কৰ্পৰেট কাৰ্যালয় কলকতালৈ স্থানান্তৰ নহয়-গামোচা লোৱা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পাহৰিলে বিহু: ১৪ এপ্ৰিলত আম্বেদকাৰ জয়ন্তীৰ নামত বন্ধ, ১৫ এপ্ৰিলত বিহুৰ বন্ধ নাই-কোভিড'ৰ নীতি নিৰ্দেশনা উলংঘা কৰাৰ বাবে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে দেশৰেই প্ৰধানমন্ত্ৰীক-কৰ'ণাৰ সময়ত বিহু পাতিবলৈ এইবাৰ আয়োজকে কি কি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব?-টাটা টীক আলফা স্বাধীনৰ ভাবুকি: সকলো প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় অসমলৈ স্থানান্তৰ কৰি থলুৱা নিবনুৱাক চাকৰি দিয়ক-এফালে কৰ'ণা,আনফালে মূল্যবৃদ্ধি: মিঠাতেলৰ দাম বাঢ়িল ৪০-৪৫ টকা,ব্ৰইলাৰত ১০০, লোকেল মুৰ্গীত ১৩০ টকা-এখন ভৰিৰে মই বংগত জয়লাভ কৰিম আৰু দুখন ভৰিৰে দিল্লীতো জয়লাভ কৰিম:মমতা-চট্টিছগড়ত নক্সালবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণত শ্বহীদ দুজনকৈ অসমীয়া বীৰ জোৱান-সোনোৱালে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক গামোচা পিন্ধাই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে শুভেচ্ছা জনালে নেকি?-যিসকলে মাস্ক পিন্ধাক লৈ কৰা মোৰ মন্তব্যক উপলুঙা কৰিছে, তেওঁলোক অসমলৈ আহিব লাগে: কিয় কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

‘গোৱৰ্ধন পৰ্বতখন বচাই ৰাখিব, কাইলৈ মোডীয়ে পৰ্বতো বিক্ৰী কৰি দিব পাৰে।’-প্ৰিয়ংকা গান্ধী

দ্য ষ্টেটমেন্ট : কৃষি আইনক কেন্দ্ৰ কৰি দেশৰ ৰাজনীতি এতিয়া উত্তপ্ত হৈ উঠিছে ৷ মংগলবাৰে মথুৰাৰ পালীখেড়াত কংগ্ৰেছৰ মহাসচিব প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে কৃষকৰ মহাপঞ্চায়ত সম্বোধন কৰে ৷

প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক সমালোচনা কৰি কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী কেৱল অহংকাৰীয়ে নহয় ভয়াতুৰো ৷ প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে কয় যে যদি পূৰ্বৰ চৰকাৰে একো নিৰ্মাণেই কৰা নাছিল তেন্তে আপুনি বিক্ৰী কৰি আছে কিয় ৷ আপোনাৰ চৰকাৰে কেৱল নোটবন্দী আৰু জিএছটি আনিলে, যাৰদ্বাৰা জনতাৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ল ৷ প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে ঘোষণা কৰে যে যেতিয়ালৈকে তিনিওখন কৃষি আইন বাতিল কৰা নহয় তেতিয়ালৈকে আন্দোলন অব্যাহত থাকিব ৷ 

‘গোৱৰ্ধন পৰ্বতক সংৰক্ষণ কৰি ৰাখক’

প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে কয় যে মোডী চৰকাৰে LICকে ধৰি বহুতো কোম্পানী বিক্ৰী কৰিছে, গোবৰ্ধন পৰ্বতক সংৰক্ষণ কৰক যাতে কাইলৈ চৰকাৰে ইয়াক বিক্ৰী কৰিব নোৱাৰে ৷ প্ৰিয়ংকাই কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ কৃষকৰ লগত এনে কি শত্ৰুতা আছে সেয়া কোনেও নাজানে ৷

মন্ত্ৰীসকলে কৃষকক সন্ত্ৰাসবাদী আখ্যা দিয়ে, ৰাহুল গান্ধীয়ে সংসদত মৌনতা অৱলম্বন কৰাৰ সময়তো তেওঁলোকে অংশ নল’লে ৷ প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে মহাপঞ্চায়তত কয় যে ৮০ দিনৰ পৰা কৃষকে দিল্লীৰ সীমাত প্ৰতিবাদ কৰি আছে, ২০০তকৈ অধিক কৃষকে মৃত্যুবৰণ কৰিছে ৷ তেওঁ কয় যে চৰকাৰৰ বিবেকৰ মৃত্যু ঘটিছে, ভগৱান কৃষ্ণই তেওঁলোকৰ অহংকাৰ বিনাশ কৰিব ৷ প্ৰিয়ংকাই কয় যে মোডীয়ে নিজৰ বাবে দুখন বিমান ক্ৰয় কৰিলে কিন্তু কৃষকক পাবলগীয়া সাহাৰ্য প্ৰদান কৰা নাই,ইয়াৰ দ্বাৰা মোডী চৰকাৰৰ অন্তৰ্নিহিত উদ্দেশ্য় প্ৰতিফলিত হয় ৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.