Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

‘গোৱৰ্ধন পৰ্বতখন বচাই ৰাখিব, কাইলৈ মোডীয়ে পৰ্বতো বিক্ৰী কৰি দিব পাৰে।’-প্ৰিয়ংকা গান্ধী

দ্য ষ্টেটমেন্ট : কৃষি আইনক কেন্দ্ৰ কৰি দেশৰ ৰাজনীতি এতিয়া উত্তপ্ত হৈ উঠিছে ৷ মংগলবাৰে মথুৰাৰ পালীখেড়াত কংগ্ৰেছৰ মহাসচিব প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে কৃষকৰ মহাপঞ্চায়ত সম্বোধন কৰে ৷

প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক সমালোচনা কৰি কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী কেৱল অহংকাৰীয়ে নহয় ভয়াতুৰো ৷ প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে কয় যে যদি পূৰ্বৰ চৰকাৰে একো নিৰ্মাণেই কৰা নাছিল তেন্তে আপুনি বিক্ৰী কৰি আছে কিয় ৷ আপোনাৰ চৰকাৰে কেৱল নোটবন্দী আৰু জিএছটি আনিলে, যাৰদ্বাৰা জনতাৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ল ৷ প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে ঘোষণা কৰে যে যেতিয়ালৈকে তিনিওখন কৃষি আইন বাতিল কৰা নহয় তেতিয়ালৈকে আন্দোলন অব্যাহত থাকিব ৷ 

‘গোৱৰ্ধন পৰ্বতক সংৰক্ষণ কৰি ৰাখক’

প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে কয় যে মোডী চৰকাৰে LICকে ধৰি বহুতো কোম্পানী বিক্ৰী কৰিছে, গোবৰ্ধন পৰ্বতক সংৰক্ষণ কৰক যাতে কাইলৈ চৰকাৰে ইয়াক বিক্ৰী কৰিব নোৱাৰে ৷ প্ৰিয়ংকাই কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ কৃষকৰ লগত এনে কি শত্ৰুতা আছে সেয়া কোনেও নাজানে ৷

মন্ত্ৰীসকলে কৃষকক সন্ত্ৰাসবাদী আখ্যা দিয়ে, ৰাহুল গান্ধীয়ে সংসদত মৌনতা অৱলম্বন কৰাৰ সময়তো তেওঁলোকে অংশ নল’লে ৷ প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে মহাপঞ্চায়তত কয় যে ৮০ দিনৰ পৰা কৃষকে দিল্লীৰ সীমাত প্ৰতিবাদ কৰি আছে, ২০০তকৈ অধিক কৃষকে মৃত্যুবৰণ কৰিছে ৷ তেওঁ কয় যে চৰকাৰৰ বিবেকৰ মৃত্যু ঘটিছে, ভগৱান কৃষ্ণই তেওঁলোকৰ অহংকাৰ বিনাশ কৰিব ৷ প্ৰিয়ংকাই কয় যে মোডীয়ে নিজৰ বাবে দুখন বিমান ক্ৰয় কৰিলে কিন্তু কৃষকক পাবলগীয়া সাহাৰ্য প্ৰদান কৰা নাই,ইয়াৰ দ্বাৰা মোডী চৰকাৰৰ অন্তৰ্নিহিত উদ্দেশ্য় প্ৰতিফলিত হয় ৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.