Support Free Journalism
  Breaking News
"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই-ৰাজ্যৰ ১১৯ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ৪৪ শতাংশৰ শিক্ষাগত অৰ্হতা ৫মৰ পৰা ১২শ শ্ৰেণীৰ ভিতৰত-দুমুখীয়া চৰকাৰ:আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰি পলাতক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক বিজেপিৰ পুৰস্কাৰ-ল'ৰা ছোৱালীক মাক দেউতাকে মৰম কৰাৰ দৰে মোদীজীয়ে আমাক মৰম কৰিছে: সোণোৱাল-হৌশংগাবাদ জিলাৰ নাম সলনি কৰিলে নিবনুৱা সমস্যাৰ অন্ত পৰিব নেকি?-দিগ্বিজয় সিং

প্ৰকাশ ৰাজে কংগনা ৰাণাৱট আৰু প্ৰৱাসী শ্ৰমিকৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰিলে লিখিলে: নতুন ভাৰত

দ্য ষ্টেটমেন্ট : অভিনেত্ৰী কংগনা ৰাণাৱট আৰু মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰৰ মাজত চলি থকা তর্ক বিতৰ্কৰ মাজতে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কংগনাক Y কেটেগৰীৰ সুৰক্ষা প্ৰদান কৰিছে। বুধবাৰে বোম্বে পৌৰ নিগমে  মুম্বাইৰ বান্দ্ৰাত থকা তেওঁৰ কাৰ্যালয়ত অবৈধভাৱে নিৰ্মাণ কাৰ্য চলোৱাৰ কথা অভিযোগ উত্থাপন কৰি কাৰ্যালয়ৰ কিছু অংশ ভাঙি পেলাইছে যদিও ইতিমধ্যে বোম্বে উচ্চ ন্যায়ালয়ে সেই কামত স্থগিতাদেশ জাৰি কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কংগনাক Y কেটেগৰী সুৰক্ষা প্ৰদান কৰাৰ পাছতেই ছচিয়েল মিডিয়াত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ আৰু কংগনাক সমালোচনা কৰিছে।
এই বিষয়ত দক্ষিণ ভাৰতৰ অভিনেতা প্ৰকাশ ৰাজৰ এটা টুইট ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈছে।  কংগনাক সুৰক্ষা কৰ্মীয়ে আগুৰি ৰখা এখন ফটো আৰু লকডাউনৰ সময়ত ৰাজপথে  দি গৈ থকা প্ৰৱাসী শ্ৰমিকৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰি  প্ৰকাশ ৰাজে লিখে “হয়…নতুন ভাৰত #সুধিছোহে মাত্ৰ”। 

দক্ষিণ ভাৰতৰ অভিনেতা প্ৰকাশ ৰাজে দেশৰ বিভিন্ন সমস্যাৰ ক্ষেত্ৰত মাত মাতি আহিছে আৰু এই টুইটৰ পাছত বহু লোকে তেওঁক সমৰ্থন কৰিছে। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.