Support Free Journalism
  Breaking News
আলফা স্বাধীনৰ পত্ৰৰ পিছতেই টাটা টীৰ সিদ্ধান্ত: কৰ্পৰেট কাৰ্যালয় কলকতালৈ স্থানান্তৰ নহয়-গামোচা লোৱা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পাহৰিলে বিহু: ১৪ এপ্ৰিলত আম্বেদকাৰ জয়ন্তীৰ নামত বন্ধ, ১৫ এপ্ৰিলত বিহুৰ বন্ধ নাই-কোভিড'ৰ নীতি নিৰ্দেশনা উলংঘা কৰাৰ বাবে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে দেশৰেই প্ৰধানমন্ত্ৰীক-কৰ'ণাৰ সময়ত বিহু পাতিবলৈ এইবাৰ আয়োজকে কি কি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব?-টাটা টীক আলফা স্বাধীনৰ ভাবুকি: সকলো প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় অসমলৈ স্থানান্তৰ কৰি থলুৱা নিবনুৱাক চাকৰি দিয়ক-এফালে কৰ'ণা,আনফালে মূল্যবৃদ্ধি: মিঠাতেলৰ দাম বাঢ়িল ৪০-৪৫ টকা,ব্ৰইলাৰত ১০০, লোকেল মুৰ্গীত ১৩০ টকা-এখন ভৰিৰে মই বংগত জয়লাভ কৰিম আৰু দুখন ভৰিৰে দিল্লীতো জয়লাভ কৰিম:মমতা-চট্টিছগড়ত নক্সালবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণত শ্বহীদ দুজনকৈ অসমীয়া বীৰ জোৱান-সোনোৱালে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক গামোচা পিন্ধাই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে শুভেচ্ছা জনালে নেকি?-যিসকলে মাস্ক পিন্ধাক লৈ কৰা মোৰ মন্তব্যক উপলুঙা কৰিছে, তেওঁলোক অসমলৈ আহিব লাগে: কিয় কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

প্ৰকাশ ৰাজে কংগনা ৰাণাৱট আৰু প্ৰৱাসী শ্ৰমিকৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰিলে লিখিলে: নতুন ভাৰত

দ্য ষ্টেটমেন্ট : অভিনেত্ৰী কংগনা ৰাণাৱট আৰু মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰৰ মাজত চলি থকা তর্ক বিতৰ্কৰ মাজতে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কংগনাক Y কেটেগৰীৰ সুৰক্ষা প্ৰদান কৰিছে। বুধবাৰে বোম্বে পৌৰ নিগমে  মুম্বাইৰ বান্দ্ৰাত থকা তেওঁৰ কাৰ্যালয়ত অবৈধভাৱে নিৰ্মাণ কাৰ্য চলোৱাৰ কথা অভিযোগ উত্থাপন কৰি কাৰ্যালয়ৰ কিছু অংশ ভাঙি পেলাইছে যদিও ইতিমধ্যে বোম্বে উচ্চ ন্যায়ালয়ে সেই কামত স্থগিতাদেশ জাৰি কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কংগনাক Y কেটেগৰী সুৰক্ষা প্ৰদান কৰাৰ পাছতেই ছচিয়েল মিডিয়াত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ আৰু কংগনাক সমালোচনা কৰিছে।
এই বিষয়ত দক্ষিণ ভাৰতৰ অভিনেতা প্ৰকাশ ৰাজৰ এটা টুইট ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈছে।  কংগনাক সুৰক্ষা কৰ্মীয়ে আগুৰি ৰখা এখন ফটো আৰু লকডাউনৰ সময়ত ৰাজপথে  দি গৈ থকা প্ৰৱাসী শ্ৰমিকৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰি  প্ৰকাশ ৰাজে লিখে “হয়…নতুন ভাৰত #সুধিছোহে মাত্ৰ”। 

দক্ষিণ ভাৰতৰ অভিনেতা প্ৰকাশ ৰাজে দেশৰ বিভিন্ন সমস্যাৰ ক্ষেত্ৰত মাত মাতি আহিছে আৰু এই টুইটৰ পাছত বহু লোকে তেওঁক সমৰ্থন কৰিছে। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.