Support Free Journalism
  Breaking News
'তুমি মোক ভোট দিয়া, মই তোমাক বিনামূলীয়া ভেকচিন দিম': টুইটাৰত কিয় এই প্ৰতিক্ৰিয়া-দৰমহাৰ পইচাৰে চলিব পৰা নাই, প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব খুজিছে বৰিছ জনচনে-হোৱাটছএপত ‘পৰ্ণ’ শ্বেয়াৰ কৰি ৰোষৰ বলি হ'ল গোৱাৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপি নেতা কাভেলকাৰ-বিহাৰৰ সকলো লোককে বিনামূলীয়াকৈ কৰ'ণাৰ প্ৰতিষেধক দিম: বিজেপিৰ ঘোষণাপত্ৰ-মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতা একনাথ খড়চেৰ পদত্যাগ: যোগদান কৰিব শৰদ পাৱাৰৰ NCPত-“পইচা দে নহ’লে উগ্ৰপন্থী লগাই উঠাই দিমঃ” ধন দাবী কৰি ধৰা পৰিল এবিভিপিৰ নেতা-IPL 2020: পশ্চিম পাঠকক আপুনিও মহিলা আম্পায়াৰ বুলি ভুল ভাবিছে নেকি?-বিহাৰ নিৰ্বাচন- ভাষণ দিবলৈ সাজু হওঁতে তেজস্বী যাদৱলৈ চেণ্ডেল দলিয়ালে উপস্থিত জনতাই-কংগ্ৰেছ পৰা বিজেপিলৈ অহা নেতাক মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে প্ৰশংসা কৰাৰ পাছতেই ৩৭ চেকেণ্ডত দুবাৰকৈ ভৰিত ধৰিলে!-বিহাৰত সুৰা নিষিদ্ধ, কিন্তু তাৰ পাছতো সুৰাপায়ীৰ পছন্দৰ নেতা নীতিশ কুমাৰ: চাওঁক ভিডিঅ'

আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰত: এদিনতেই ভাৰতত ১ লাখ ৩০ হাজাৰ স্মাৰ্টফোন বিক্ৰী কৰিলে চীনৰ কোম্পানীয়ে

দ্য ষ্টেটমেন্ট : আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰত অভিযান আৰম্ভ কৰি বিদেশী সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ নকৰাৰ শপত গ্ৰহণ কৰাৰ পাছতো এতিয়ালৈকে ভাৰতীয় বজাৰত চীনৰ মোবাইল কোম্পানীৰ স্মাৰ্টফোনৰ লগত প্ৰতিযোগিতাত নামিব পৰাকৈ ভাৰতীয় প্ৰতিদ্বন্দীৰ নাম কোনো লোকৰে চকুত পৰা নাই। লাদাখৰ ভাৰত চীন সীমাত চলি থকা সীমা বিবাদৰ সময়ত দেশত চীনৰ বস্তু বৰ্জন কৰাৰ এটা প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ হৈছিল কিন্তু শেষত প্ৰমাণ হ’ল যে সেইটো এটা ক্ষন্তেকীয়া আৱেগৰ বাদে আন একো নাছিল। 

ভাৰতত চীনৰ মোবাইল কোম্পানীৰ স্মাৰ্টফোনৰ জনপ্ৰিয়তা যে দেশত এতিয়াও আছে, সেই কথাৰ প্ৰমাণ পোৱা গল ১১ ছেপ্টেম্বৰত। ফ্লিপকাৰ্টত আৰম্ভ হোৱা  চীনৰ কোম্পানীৰ মোবাইল ফোন Poco M2ৰ প্ৰথম চেলতেই কোম্পানীটোৱে দেশত ১ লাখ ৩০ হাজাৰ মোবাইল ফোন বিক্ৰী কৰিছে। Poco M2ৰ দাম হৈছে ১০,৯৯৯ টকা আৰু লগতে কোম্পানীটোৱে ৫০০০ mAhৰ এটা শক্তিশালী বেটেৰী আৰু ফটোগ্ৰাফীৰ বাবে পাছফালে চাৰিটাকৈ কেমেৰাৰ ছেট আপ প্ৰদান কৰিছে। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.