Support Free Journalism
  Breaking News
"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই-ৰাজ্যৰ ১১৯ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ৪৪ শতাংশৰ শিক্ষাগত অৰ্হতা ৫মৰ পৰা ১২শ শ্ৰেণীৰ ভিতৰত-দুমুখীয়া চৰকাৰ:আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰি পলাতক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক বিজেপিৰ পুৰস্কাৰ-ল'ৰা ছোৱালীক মাক দেউতাকে মৰম কৰাৰ দৰে মোদীজীয়ে আমাক মৰম কৰিছে: সোণোৱাল-হৌশংগাবাদ জিলাৰ নাম সলনি কৰিলে নিবনুৱা সমস্যাৰ অন্ত পৰিব নেকি?-দিগ্বিজয় সিং

আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰত: এদিনতেই ভাৰতত ১ লাখ ৩০ হাজাৰ স্মাৰ্টফোন বিক্ৰী কৰিলে চীনৰ কোম্পানীয়ে

দ্য ষ্টেটমেন্ট : আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰত অভিযান আৰম্ভ কৰি বিদেশী সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ নকৰাৰ শপত গ্ৰহণ কৰাৰ পাছতো এতিয়ালৈকে ভাৰতীয় বজাৰত চীনৰ মোবাইল কোম্পানীৰ স্মাৰ্টফোনৰ লগত প্ৰতিযোগিতাত নামিব পৰাকৈ ভাৰতীয় প্ৰতিদ্বন্দীৰ নাম কোনো লোকৰে চকুত পৰা নাই। লাদাখৰ ভাৰত চীন সীমাত চলি থকা সীমা বিবাদৰ সময়ত দেশত চীনৰ বস্তু বৰ্জন কৰাৰ এটা প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ হৈছিল কিন্তু শেষত প্ৰমাণ হ’ল যে সেইটো এটা ক্ষন্তেকীয়া আৱেগৰ বাদে আন একো নাছিল। 

ভাৰতত চীনৰ মোবাইল কোম্পানীৰ স্মাৰ্টফোনৰ জনপ্ৰিয়তা যে দেশত এতিয়াও আছে, সেই কথাৰ প্ৰমাণ পোৱা গল ১১ ছেপ্টেম্বৰত। ফ্লিপকাৰ্টত আৰম্ভ হোৱা  চীনৰ কোম্পানীৰ মোবাইল ফোন Poco M2ৰ প্ৰথম চেলতেই কোম্পানীটোৱে দেশত ১ লাখ ৩০ হাজাৰ মোবাইল ফোন বিক্ৰী কৰিছে। Poco M2ৰ দাম হৈছে ১০,৯৯৯ টকা আৰু লগতে কোম্পানীটোৱে ৫০০০ mAhৰ এটা শক্তিশালী বেটেৰী আৰু ফটোগ্ৰাফীৰ বাবে পাছফালে চাৰিটাকৈ কেমেৰাৰ ছেট আপ প্ৰদান কৰিছে। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.