Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দাবী-পশ্চিমবংগৰ নিবনুৱাক চাকৰি দিয়া হ’ব! সাংবাদিকৰ প্ৰশ্ন-বাকী ৰাজ্যত চাকৰি দিলে নেকি?

দ্য ষ্টেটমেন্ট : পশ্চিমবংগ আৰু অসমত মাত্ৰ এমাহৰ পিছতে বিধানসভাৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। নিৰ্বাচনৰ প্ৰাকমুহূৰ্তত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে অসম আৰু পশ্চিমবংগলৈ কেইবাবাৰো আহি বিজেপিৰ পক্ষত ভোটদান কৰিবলৈ দুয়োখন ৰাজ্যৰ ভোটাৰক আহ্বান জনাইছে। 

অসমত যিহেতুকে বিজেপিৰে চৰকাৰ আছে গতিকে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসমৰ নিবনুৱাক চাকৰি দিয়াৰ উল্লেখ নকৰি সোমবাৰে পশ্চিমবংগৰ ভোটাৰক প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰিলে যে ৰাজ্যখনত বিজেপিৰ চৰকাৰ গঠন হ’লে কেতিয়াও চাকৰিৰ সংখ্যা হ্ৰাস নাপায়। বিজেপি চৰকাৰে ইমানেই চাকৰি সৃষ্টি কৰিব যে পশ্চিমবংগৰ কোনো নিবনুৱাই ৰাজ্যৰ বাহিৰলৈ চাকৰি বিচাৰি আৰু যাব লগাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি নহ’ব। 

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পশ্চিমবংগৰ নিবনুৱাক চাকৰিৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ পিছতেই টুইটাৰত ২ লাখতকৈ অধিক লোকে হেছটেগ ব্যৱহাৰ কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীক দেশৰ নিবনুৱাক চাকৰি দিবলৈ আহ্বান জনাইছে। আনহাতে দেশৰ এজন জ্যেষ্ঠ সাংবাদিক অজিত অঞ্জুমে টুইট কৰি লিখে “প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে এতিয়া পশ্চিমবংগত চাকৰি দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰিছে। কিন্তু কথাটো হ’ল, দেশৰ বাকী ৰাজ্যত চাকৰি দিলে নেকি? তেতিয়াহলে ৰোজগাৰ দো শ্লোগান কোনে দিছে? মোদীজী ৰোজগাৰ দো কোনে কৈছে?” 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.