Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

দেশত পেট্ৰলৰ মূল্য ১০০ টকা হোৱাৰ বিপৰীতে এখন দেশত এতিয়াও পেট্ৰলৰ মূল্য কেৱল ১.৪৫ টকা

দ্য ষ্টেটমেন্ট : দেশত যোৱা ১১ দিনৰ পৰা পেট্ৰল ডিজেলৰ মূল্য অভাৱনীয় হাৰত বৃদ্ধি পাইছে। ৰাজধানী দিল্লীত শুক্ৰবাৰে পেট্ৰলত ৩১ পইচা আৰু ডিজেলত ৩৩ পইচা বৃদ্ধি হৈছে। পেট্ৰল ডিজেলৰ মূল্য অভাৱনীয় হাৰত বৃদ্ধি হোৱাৰ লগে লগে জনতাই চৰকাৰলৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে যদিও মোদী চৰকাৰে পেট্ৰল ডিজেলৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ বাবে এতিয়াও কংগ্ৰেছ চৰকাৰকেই দোষাৰোপ কৰিছে।

যদিও ভাৰতত পেট্ৰল আৰু ডিজেলৰ মূল্যই আকাশ চুবলৈ গৈ আছে। তাৰ বিপৰীতে কিন্তু বিশ্বৰ বহু কেইখন দেশত পেট্ৰল ডিজেল এতিয়াও সস্তাতেই বিক্ৰী হৈ আছে। এছিয়াৰ ভিতৰতে ভাৰতত পেট্ৰল-ডিজেলৰ মূল্য সৰ্বাধিক। ভাৰতৰ তুলনাত পাকিস্তানত পেট্ৰলৰ মূল্য হৈছে ৫১.১৪ টকা আৰু ভূটানত  প্ৰতি লিটাৰ পেট্ৰলৰ মূল্য হৈছে ৪৯.৫৬ টকা। 

কিন্তু গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ’ল যে  বিশ্বৰ এখন দেশত এতিয়াও প্ৰতিলিটাৰ পেট্ৰলৰ মূল্য হৈছে কেৱল ১.৪৫ টকা। দেশখনৰ নাম হৈছে ভেনিজুয়েলা।ভেনিজুয়েলাত বৰ্ত্তমান সময়ত প্ৰতিলিটাৰ পেট্ৰলৰ মূল্য হৈছে ০.০২০ ডলাৰ(১.৪৫ টকা)। ভেনিজুয়েলাৰ উপৰিও ইৰাণ আৰু অংগোলাত প্ৰতিলিটাৰ পেট্ৰলৰ মূল্য হৈছে ক্ৰমে ৪ টকা আৰু ১৭.৮২ টকা। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.