Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

পেট্ৰল-ডিজেলৰ মূল্যবৃদ্ধি-কার্টুনিষ্ট সতীশ আচাৰ্যৰ কেইখনমান কাৰ্টুন চাওঁক

দ্য ষ্টেটমেন্ট : বর্তমান সময়ত দেশত এটা চৰ্চাৰ বিষয় হৈছে পেট্ৰল ডিজেলৰ মূল্যবৃদ্ধি। ছচিয়েল মিডিয়াৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলোতে কেৱল পেট্ৰল ডিজেলৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ প্ৰসংগত চর্চা চলি আছে। মনমোহন সিঙৰ চৰকাৰৰ সময়ত অৰ্থাৎ ২০১৩ -২০১৪ত পেট্ৰলৰ মূল্যবৃদ্ধিৰ সময়ত আকাশ বতাহ কঁপাই তোলা বিজেপি দল এতিয়া শাসনত আছে। কিন্তু তাৰ পিছতো দেশত এতিয়া পেট্ৰলৰ মূল্যই ১০০ৰ ঘৰ পাৰ কৰিছে। 

কংগ্ৰেছ চৰকাৰৰ সময়ত হুলস্থুল কৰা বহু লোক যদিও পেট্ৰলৰ ডিজেলৰ মূল্যবৃদ্ধিক লৈ বৰ্তমান সময়ত মনে মনে আছে। কিন্তু কার্টুনিষ্ট সতীশ আচাৰ্যই কেইখন মান কাৰ্টুনৰ জৰিয়তে চৰকাৰলৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে-

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.