Support Free Journalism
  Breaking News
আলফা স্বাধীনৰ পত্ৰৰ পিছতেই টাটা টীৰ সিদ্ধান্ত: কৰ্পৰেট কাৰ্যালয় কলকতালৈ স্থানান্তৰ নহয়-গামোচা লোৱা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পাহৰিলে বিহু: ১৪ এপ্ৰিলত আম্বেদকাৰ জয়ন্তীৰ নামত বন্ধ, ১৫ এপ্ৰিলত বিহুৰ বন্ধ নাই-কোভিড'ৰ নীতি নিৰ্দেশনা উলংঘা কৰাৰ বাবে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে দেশৰেই প্ৰধানমন্ত্ৰীক-কৰ'ণাৰ সময়ত বিহু পাতিবলৈ এইবাৰ আয়োজকে কি কি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব?-টাটা টীক আলফা স্বাধীনৰ ভাবুকি: সকলো প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় অসমলৈ স্থানান্তৰ কৰি থলুৱা নিবনুৱাক চাকৰি দিয়ক-এফালে কৰ'ণা,আনফালে মূল্যবৃদ্ধি: মিঠাতেলৰ দাম বাঢ়িল ৪০-৪৫ টকা,ব্ৰইলাৰত ১০০, লোকেল মুৰ্গীত ১৩০ টকা-এখন ভৰিৰে মই বংগত জয়লাভ কৰিম আৰু দুখন ভৰিৰে দিল্লীতো জয়লাভ কৰিম:মমতা-চট্টিছগড়ত নক্সালবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণত শ্বহীদ দুজনকৈ অসমীয়া বীৰ জোৱান-সোনোৱালে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক গামোচা পিন্ধাই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে শুভেচ্ছা জনালে নেকি?-যিসকলে মাস্ক পিন্ধাক লৈ কৰা মোৰ মন্তব্যক উপলুঙা কৰিছে, তেওঁলোক অসমলৈ আহিব লাগে: কিয় কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

নিউজ ৱেবচাইটে চৰকাৰক জমা দিব লাগিব সম্পূৰ্ণ তথ্য-I&B ছেক্ৰেটাৰী

দ্য ষ্টেটমেন্ট : ডিজিটেল নিউজ পোৰ্টেলসমূহে অতিশীঘ্ৰে নিউজ পোৰ্টেলৰ সম্পাদনা মুৰব্বী, মালিকীস্বত্ব, ঠিকনা আদিকে ধৰি সকলো তথ্য Information and Broadcasting(I&B) মন্ত্ৰালয়ৰ হাতত জমা দিব লাগিব৷ দ্য ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছক এই কথা জনাইছে I&B ছেক্ৰেটাৰী অমিত খাৰেয়ে৷ 

“সম্প্ৰতি কোনো এটা নিউজ পোৰ্টেলত কিমান মানুহ কৰ্মৰত, তেওঁলোক কোন হয় আদি তথ্য চৰকাৰে গম নাপায়৷ আনকি কিছুমান ৱেবচাইটত তেওঁলোকৰ এডিটৰ-ইন-চীফ, ঠিকনা আদিৰ বিষয়েও উল্লেখ নাথাকে৷ সেইবাবে তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰালয়ে অতিশীঘ্ৰে এনেধৰণৰ ডিজিটেল প্লেটফৰ্মৰ তথ্য সংগ্ৰহৰ কাম আৰম্ভ কৰিব৷”-ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছক জনায় অমিত খাৰেয়ে৷ 

অমিত খাৰেয়ে কয় যে এমাহৰ ভিতৰতে তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰালয়ে আবেদনৰ ব্যৱস্থা কৰিব৷ সেই আবেদন পূৰণ কৰি সকলো ডিজিটেল নিউজ পোৰ্টেলে মন্ত্ৰালয়ৰ হাতত জমা দিব লাগিব৷ 

উল্লেখযোগ্য যে, বৃহস্পতিবাৰে তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰী প্ৰকাশ জাৱড়েকাৰেও নিউজ পোৰ্টেলৰ তথ্য উপলদ্ধ নোহোৱা বিষয়ক লৈ মন্তব্য প্ৰদান কৰিছিল৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.