Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

দেশৰ আটাইতকৈ কম দামী 5G স্মাৰ্টফোন মুকলি হ’ল ভাৰতত-জানি লওঁক দাম আৰু ফিচাৰ্ছ

দ্য ষ্টেটমেন্ট : বিশ্ববিখ্যাত টেকনলজী কোম্পানী Motorolaই ভাৰতত এই কোম্পানীৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত প্ৰথমটো 5G স্মাৰ্টফোন মুকলি কৰিছে৷ কোম্পানীয়ে কোৱা অনুসৰি ভাৰতৰ বজাৰত Moto G 5Gয়েই হৈছে আটাইতকৈ কম দামৰ 5G স্মাৰ্টফোন৷ ফোনটোৰ দাম ২০,৯৯৯ টকা৷ 

ভাৰতত বৰ্তমানলৈকে 5G নেটৱৰ্ক আৰম্ভ হোৱা নাই যদিও অতিশীঘ্ৰে আৰম্ভ হোৱাৰ খবৰ প্ৰকাশ পাইছে৷ Motorolaৰ 5G স্মাৰ্টফোন অনলাইন শ্বপিং চাইট ফ্লিপকাৰ্টত উপলদ্ধ হ’ব৷ অহা ৭ ডিচেম্বৰৰ পৰা ফ্লিপকাৰ্টযোগে Moto G 5Gৰ বিক্ৰী আৰম্ভ হ’ব৷ Motorolaই Grey আৰু Silver, দুটা ৰঙৰ 5G স্মাৰ্টফোন বৰ্তমানলৈকে নিৰ্মাণ কৰি উলিয়াইছে৷ 

ফোনটোৰ Features:

  • Moto G 5Gত ৬.৭ ইঞ্চিৰ ভিজন ডিচপ্লে সংযোগ কৰা হৈছে৷ 
  • ফোনটোত Qualcomm Snapdragon 750G প্ৰচেছৰৰ সুবিধা আছে৷ 
  • Moto G 5Gৰ RAM 6B, আভ্যন্তৰীণ ষ্টোৰেজ 128 GB৷ 
  • ফোনটোৰ বেটাৰী 5000 mAh, চাৰ্জিং চাপোৰ্ট 20W৷
  • Moto G 5Gত তিনিটা কেমেৰা সংযোগ কৰা হৈছে৷ প্ৰাইমাৰী লেন্স 48 মেগাপিক্সেলৰ, দ্বিতীয়খন লেন্স 8 মেগাপিক্সেল আৰু তৃতীয়খন 2 মেগাপিক্সেলৰ৷ Selfieৰ বাবে 16 মেগাপিক্সেলৰ ফ্ৰন্ট কেমেৰাৰ ব্যৱস্থা আছে৷ 
  • Moto G 5Gৰ Connectivityৰ বাবে UBS type C ব্যৱস্থা আছে৷ ফিংগাৰপ্ৰিন্ট স্কেনাৰ আৰু ফোনত Android 10 সংযোগ কৰা হৈছে৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.