Support Free Journalism
  Breaking News
আলফা স্বাধীনৰ পত্ৰৰ পিছতেই টাটা টীৰ সিদ্ধান্ত: কৰ্পৰেট কাৰ্যালয় কলকতালৈ স্থানান্তৰ নহয়-গামোচা লোৱা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পাহৰিলে বিহু: ১৪ এপ্ৰিলত আম্বেদকাৰ জয়ন্তীৰ নামত বন্ধ, ১৫ এপ্ৰিলত বিহুৰ বন্ধ নাই-কোভিড'ৰ নীতি নিৰ্দেশনা উলংঘা কৰাৰ বাবে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে দেশৰেই প্ৰধানমন্ত্ৰীক-কৰ'ণাৰ সময়ত বিহু পাতিবলৈ এইবাৰ আয়োজকে কি কি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব?-টাটা টীক আলফা স্বাধীনৰ ভাবুকি: সকলো প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় অসমলৈ স্থানান্তৰ কৰি থলুৱা নিবনুৱাক চাকৰি দিয়ক-এফালে কৰ'ণা,আনফালে মূল্যবৃদ্ধি: মিঠাতেলৰ দাম বাঢ়িল ৪০-৪৫ টকা,ব্ৰইলাৰত ১০০, লোকেল মুৰ্গীত ১৩০ টকা-এখন ভৰিৰে মই বংগত জয়লাভ কৰিম আৰু দুখন ভৰিৰে দিল্লীতো জয়লাভ কৰিম:মমতা-চট্টিছগড়ত নক্সালবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণত শ্বহীদ দুজনকৈ অসমীয়া বীৰ জোৱান-সোনোৱালে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক গামোচা পিন্ধাই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে শুভেচ্ছা জনালে নেকি?-যিসকলে মাস্ক পিন্ধাক লৈ কৰা মোৰ মন্তব্যক উপলুঙা কৰিছে, তেওঁলোক অসমলৈ আহিব লাগে: কিয় কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

কেৰেলাত ২২ বছৰীয়া RSSৰ সদস্যক হত্যা কৰাৰ অভিযোগত ৮ জন SDPIৰ সদস্যক গ্ৰেপ্তাৰ

দ্য ষ্টেটমেন্ট : ২২ বছৰীয়া এজন ৰাষ্ট্ৰীয় স্বয়ংসেৱক সংঘৰ সদস্যক হত্যা কৰাৰ অভিযোগত কেৰেলা আৰক্ষীয়ে ছচিয়েল ডেমক্ৰেটিক পাৰ্টী অফ ইণ্ডিয়া(SDPI)ৰ ৮ জন সদস্যক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। কোৱা হৈছে যে ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত ছচিয়েল ডেমক্ৰেটিক পাৰ্টী অফ ইণ্ডিয়া আৰু আৰএছএছৰ সদস্যৰ মাজত সংঘটিত হোৱা হিংসাত্মক ঘটনাৰ ফলতেই আৰএছএছৰ সদস্যজনৰ মৃত্যু হৈছিল। 

সংবাদমাধ্যমত প্ৰকাশিত বাতৰি অনুসৰি ২২ বছৰীয়া RSSৰ সদস্য ৰাহুল কৃষ্ণা ওৰফে নন্দু নাগামকোলানগাৰাৰ ভায়ালাৰ পঞ্চায়তৰ বাসিন্দা। আৰক্ষীয়ে ইতিমধ্যে হিংসাত্মক ঘটনা সংঘটিত হোৱা জিলাখনত যোৱা তিনিদিনৰ পৰা ধাৰা ১৪৪ প্ৰযোজ্য কৰিছে। 

উল্লেখ্য যে দুদিনৰ আগতে SDPI য়ে কেৰেলা বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ বাবে উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথে আৰম্ভণি কৰিবলগীয়া বিজেপিৰ বিজয় যাত্ৰাৰ ৰাজ্যজুৰি বিৰোধীতা কৰি নাগামকোলানগাৰাত এখন সভাৰ আয়োজন কৰিছিল। সভা অনুষ্ঠিত হোৱা নাগামকোলানগাৰেই দুয়োপক্ষৰ মাজত হোৱা  হিংসাত্মক হতাহতিত ২২ বছৰীয়া RSSৰ সদস্য ৰাহুল কৃষ্ণা ওৰফে নন্দুৰ মৃত্যু হয়। আৰক্ষীয়ে জানিবলৈ দিছে যে এই হতাহতিত দুয়োপক্ষৰ বহু কেইগৰাকী সদস্য আহত হৈছে। আৰক্ষীয়ে ইতিমধ্যে RSSৰ সদস্যজনক হত্যা কৰাৰ অপৰাধত ৮ জন SDPIৰ সদস্যক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.