Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

হিন্দুত্ববাদীৰ ৰোষত পৰিল অক্ষয় কুমাৰ- ‘লক্ষ্মী বম্ব’ চিনেমাই লাভ জেহাদক উদগনি জগোৱাৰ অভিযোগ

দ্য ষ্টেটমেন্ট : অক্ষয় কুমাৰ, কিয়াৰা আদৱনী অভিনীত ‘লক্ষ্মী বম্ব’ চিনেমাখন মুকলি হোৱাৰ পূৰ্বেই বিতৰ্কৰ সন্মুখীন হৈছে৷ চিনেমাখন ট্ৰেইলাৰ মুকলি কৰাৰ পিছতে একাংশ লোকে চিনেমাৰ কাহিনীক লৈ আপত্তি দৰ্শাইছে৷ ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু সেনা নামৰ সংগঠনে জনাইছে যে চিনেমাখনে ধাৰ্মিক ভাৱনাক আঘাত কৰিছে৷ লগতে লাভ জেহাদক উদগনি জগোৱা বুলিও অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে৷ সংগঠনটোৱে সূচনা তথা প্ৰচাৰ মন্ত্ৰী প্ৰকাশ জাৱড়েকাৰক চিঠি লিখি চিনেমাখন বন্ধ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে৷ 

হিন্দু সেনাৰ অধ্যক্ষ বিষ্ণু গুপ্তাই টুইটৰ জৰিয়তে চিঠিখন শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছে-“হিন্দু দেৱী লক্ষ্মীক অপমান কৰাৰ বাবে ‘লক্ষ্মী বম্ব’ চিনেমাৰ প্ৰযোজক, পৰিচালক, অভিনেতাকে ধৰি জড়িত সকলোৰে বিৰুদ্ধে কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে৷” চিঠিখনত লিখা হৈছে যে যদি চিনেমাখনৰ নাম সলনি কৰা নহয়, তেন্তে সংগঠনটোৰ কাৰ্যকৰ্তাই চিনেমা হলৰ বাহিৰত বিৰোধ প্ৰদৰ্শন কৰিব৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.