Support Free Journalism
  Breaking News
'তুমি মোক ভোট দিয়া, মই তোমাক বিনামূলীয়া ভেকচিন দিম': টুইটাৰত কিয় এই প্ৰতিক্ৰিয়া-দৰমহাৰ পইচাৰে চলিব পৰা নাই, প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব খুজিছে বৰিছ জনচনে-হোৱাটছএপত ‘পৰ্ণ’ শ্বেয়াৰ কৰি ৰোষৰ বলি হ'ল গোৱাৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপি নেতা কাভেলকাৰ-বিহাৰৰ সকলো লোককে বিনামূলীয়াকৈ কৰ'ণাৰ প্ৰতিষেধক দিম: বিজেপিৰ ঘোষণাপত্ৰ-মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতা একনাথ খড়চেৰ পদত্যাগ: যোগদান কৰিব শৰদ পাৱাৰৰ NCPত-“পইচা দে নহ’লে উগ্ৰপন্থী লগাই উঠাই দিমঃ” ধন দাবী কৰি ধৰা পৰিল এবিভিপিৰ নেতা-IPL 2020: পশ্চিম পাঠকক আপুনিও মহিলা আম্পায়াৰ বুলি ভুল ভাবিছে নেকি?-বিহাৰ নিৰ্বাচন- ভাষণ দিবলৈ সাজু হওঁতে তেজস্বী যাদৱলৈ চেণ্ডেল দলিয়ালে উপস্থিত জনতাই-কংগ্ৰেছ পৰা বিজেপিলৈ অহা নেতাক মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে প্ৰশংসা কৰাৰ পাছতেই ৩৭ চেকেণ্ডত দুবাৰকৈ ভৰিত ধৰিলে!-বিহাৰত সুৰা নিষিদ্ধ, কিন্তু তাৰ পাছতো সুৰাপায়ীৰ পছন্দৰ নেতা নীতিশ কুমাৰ: চাওঁক ভিডিঅ'

ভাৰত এৰিলে ‘হাৰ্লি ডেভিডছনে’, ৪ বছৰত ৭টা বিখ্যাত কোম্পানীয়ে ব্যৱসায় সামৰিলে ভাৰতত

দ্য ষ্টেটমেন্ট : আমেৰিকাৰ বিখ্যাত বাইক নিৰ্মাতা কোম্পানী ‘হাৰ্লি ডেভিদছন’য়ে ভাৰতত নিজৰ ব্যৱসায়িক কাৰবাৰ সামৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে৷ কোম্পানীটোৱে কৈছে যে যোৱাবছৰত কোম্পানীটোৰ বিক্ৰী ২২ শতাংশ হ্ৰাস হৈছে৷ এনে এক পৰিস্থিতিত হাৰ্লিয়ে ভাৰত এৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে৷ হাৰিয়ানাৰ বাবলত হাৰ্লি ডেভিদছনৰ এচেম্বলিং ইউনিটো আছিল৷ ২০১৯-২০ বিত্তীয় বৰ্ষত হাৰ্লি ডেভিদছনে মাত্ৰ ২,৬৭৬খন বাইকহে বিক্ৰী কৰিছে৷ বিগত চাৰিটা বছৰত ভাৰতৰ বজাৰ এৰা বিদেশী অটোমোবাইল কোম্পানীৰ তালিকাত ‘হাৰ্লি ডেভিদছন’ৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত হৈছে ৭ নম্বৰত৷ অৰ্থাৎ ইয়াৰ আগতে ৬টা অটোমোবাইল কোম্পানীয়ে ভাৰতৰ বজাৰ এৰিছে৷ সেইকেইটা হ’ল- জেনেৰল মটৰ্ছ, FIAT, Ssabgyong, Scania, MAN আৰু UM Motorcycles৷ এনে সময়তে প্ৰশ্নৰ উত্থাপন হয় যে বিশ্বৰ বিখ্যাত কোম্পানীসমূহে কিয় ভাৰতৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিছে? অটো চেক্টৰৰ সৈতে জড়িত বিশেষজ্ঞৰ মতে, এই বিদেশী কোম্পানীসমূহে ভাৰতৰ বজাৰ আৰু ভাৰতীয় লোকৰ প্ৰয়োজনীয়তাক উপলদ্ধি কৰিব নোৱাৰিলে, যিটো মাৰুটী ছুজুকীয়ে অতি ভালদৰে বুজি পালে৷ সেইবাবে মাৰুটী ছুজুকীয়ে দীঘলীয়া সময় ধৰি ৫০ শতাংশ বজাৰত অংশীদাৰিত্ব বৰ্তাই ৰাখিছে৷ টয়টা মটৰ্ছ, ফোৰ্ড, ভক্সৱাগেন, ৰেনল্ট, নিশান আদি কোম্পানীও সময়ে সময়ে প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হৈছে, কাৰণ ভাৰতৰ বজাৰত সৰু কাৰৰ চাহিদা অধিক৷ এই কোম্পানীসমূহে ডাঙৰ আৰু ব্যয়বহুল কাৰ নিৰ্মাণ কৰে৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.