Support Free Journalism
  Breaking News
"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই-ৰাজ্যৰ ১১৯ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ৪৪ শতাংশৰ শিক্ষাগত অৰ্হতা ৫মৰ পৰা ১২শ শ্ৰেণীৰ ভিতৰত-দুমুখীয়া চৰকাৰ:আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰি পলাতক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক বিজেপিৰ পুৰস্কাৰ-ল'ৰা ছোৱালীক মাক দেউতাকে মৰম কৰাৰ দৰে মোদীজীয়ে আমাক মৰম কৰিছে: সোণোৱাল-হৌশংগাবাদ জিলাৰ নাম সলনি কৰিলে নিবনুৱা সমস্যাৰ অন্ত পৰিব নেকি?-দিগ্বিজয় সিং

ভাৰত এৰিলে ‘হাৰ্লি ডেভিডছনে’, ৪ বছৰত ৭টা বিখ্যাত কোম্পানীয়ে ব্যৱসায় সামৰিলে ভাৰতত

দ্য ষ্টেটমেন্ট : আমেৰিকাৰ বিখ্যাত বাইক নিৰ্মাতা কোম্পানী ‘হাৰ্লি ডেভিদছন’য়ে ভাৰতত নিজৰ ব্যৱসায়িক কাৰবাৰ সামৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে৷ কোম্পানীটোৱে কৈছে যে যোৱাবছৰত কোম্পানীটোৰ বিক্ৰী ২২ শতাংশ হ্ৰাস হৈছে৷ এনে এক পৰিস্থিতিত হাৰ্লিয়ে ভাৰত এৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে৷ হাৰিয়ানাৰ বাবলত হাৰ্লি ডেভিদছনৰ এচেম্বলিং ইউনিটো আছিল৷ ২০১৯-২০ বিত্তীয় বৰ্ষত হাৰ্লি ডেভিদছনে মাত্ৰ ২,৬৭৬খন বাইকহে বিক্ৰী কৰিছে৷ বিগত চাৰিটা বছৰত ভাৰতৰ বজাৰ এৰা বিদেশী অটোমোবাইল কোম্পানীৰ তালিকাত ‘হাৰ্লি ডেভিদছন’ৰ নাম অন্তৰ্ভুক্ত হৈছে ৭ নম্বৰত৷ অৰ্থাৎ ইয়াৰ আগতে ৬টা অটোমোবাইল কোম্পানীয়ে ভাৰতৰ বজাৰ এৰিছে৷ সেইকেইটা হ’ল- জেনেৰল মটৰ্ছ, FIAT, Ssabgyong, Scania, MAN আৰু UM Motorcycles৷ এনে সময়তে প্ৰশ্নৰ উত্থাপন হয় যে বিশ্বৰ বিখ্যাত কোম্পানীসমূহে কিয় ভাৰতৰ পৰা প্ৰস্থান কৰিছে? অটো চেক্টৰৰ সৈতে জড়িত বিশেষজ্ঞৰ মতে, এই বিদেশী কোম্পানীসমূহে ভাৰতৰ বজাৰ আৰু ভাৰতীয় লোকৰ প্ৰয়োজনীয়তাক উপলদ্ধি কৰিব নোৱাৰিলে, যিটো মাৰুটী ছুজুকীয়ে অতি ভালদৰে বুজি পালে৷ সেইবাবে মাৰুটী ছুজুকীয়ে দীঘলীয়া সময় ধৰি ৫০ শতাংশ বজাৰত অংশীদাৰিত্ব বৰ্তাই ৰাখিছে৷ টয়টা মটৰ্ছ, ফোৰ্ড, ভক্সৱাগেন, ৰেনল্ট, নিশান আদি কোম্পানীও সময়ে সময়ে প্ৰত্যাহ্বানৰ সন্মুখীন হৈছে, কাৰণ ভাৰতৰ বজাৰত সৰু কাৰৰ চাহিদা অধিক৷ এই কোম্পানীসমূহে ডাঙৰ আৰু ব্যয়বহুল কাৰ নিৰ্মাণ কৰে৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.