Support Free Journalism
  Breaking News
'তুমি মোক ভোট দিয়া, মই তোমাক বিনামূলীয়া ভেকচিন দিম': টুইটাৰত কিয় এই প্ৰতিক্ৰিয়া-দৰমহাৰ পইচাৰে চলিব পৰা নাই, প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব খুজিছে বৰিছ জনচনে-হোৱাটছএপত ‘পৰ্ণ’ শ্বেয়াৰ কৰি ৰোষৰ বলি হ'ল গোৱাৰ উপ-মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বিজেপি নেতা কাভেলকাৰ-বিহাৰৰ সকলো লোককে বিনামূলীয়াকৈ কৰ'ণাৰ প্ৰতিষেধক দিম: বিজেপিৰ ঘোষণাপত্ৰ-মহাৰাষ্ট্ৰ বিজেপিৰ জ্যেষ্ঠ নেতা একনাথ খড়চেৰ পদত্যাগ: যোগদান কৰিব শৰদ পাৱাৰৰ NCPত-“পইচা দে নহ’লে উগ্ৰপন্থী লগাই উঠাই দিমঃ” ধন দাবী কৰি ধৰা পৰিল এবিভিপিৰ নেতা-IPL 2020: পশ্চিম পাঠকক আপুনিও মহিলা আম্পায়াৰ বুলি ভুল ভাবিছে নেকি?-বিহাৰ নিৰ্বাচন- ভাষণ দিবলৈ সাজু হওঁতে তেজস্বী যাদৱলৈ চেণ্ডেল দলিয়ালে উপস্থিত জনতাই-কংগ্ৰেছ পৰা বিজেপিলৈ অহা নেতাক মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে প্ৰশংসা কৰাৰ পাছতেই ৩৭ চেকেণ্ডত দুবাৰকৈ ভৰিত ধৰিলে!-বিহাৰত সুৰা নিষিদ্ধ, কিন্তু তাৰ পাছতো সুৰাপায়ীৰ পছন্দৰ নেতা নীতিশ কুমাৰ: চাওঁক ভিডিঅ'

ক’ৰ’ণা ভাইৰাছ: গুগলৰ অধিকাংশ কৰ্মচাৰীয়ে জুন,২০২১ লৈকে ঘৰৰ পৰাই কাম কৰিব

দ্য ষ্টেটমেন্ট : বিশ্বৰ ভিতৰতে ইণ্টাৰনেট চাৰ্চ ইঞ্জিনৰ সৰ্ববৃহৎ কোম্পানী গুগলে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে যে কোম্পানীটোৰ ২ লাখ কৰ্মচাৰী আৰু অস্থায়ীভাৱে কাম কৰি থকা কৰ্মচাৰীসকলে ২০২১ চনৰ জুন মাহলৈকে ঘৰৰ পৰাই কাম কৰিব। এই সিদ্ধান্তৰ কথা সোমবাৰে ঘোষণা কৰে গুগুলৰ CEO সুন্দৰ পিচাইয়ে। কৰ’ণাৰ সংক্ৰমণৰ বাবে গুগলে এই বছৰ নিজৰ কাৰ্যালয় বন্ধ ৰখাৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল যদিও বৰ্তমান সেই সময়সীমা অতিৰিক্ত ছমাহলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে। কৰ্মচাৰীসকললৈ প্ৰেৰণ কৰা এটা ইমেইল বাৰ্তাত গুগলৰ CEO সুন্দৰ পিচাইয়ে লিখে “মই জানো যে এই সময়সীমা বৃদ্ধি কৰাক লৈ কৰ্মচাৰীৰ মাজত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ পাব। মই এটা কথা সুনিশ্চিত কৰিব বিচাৰিছোঁ যে আপোনালোকে নিজৰ ওপৰত চকু ৰাখক।” সুন্দৰ পিচাইৰ এই ঘোষণা সৰ্ব প্ৰথমে দ্য ৱাল ষ্ট্ৰীট জাৰ্নেলত প্ৰকাশ পাইছিল। 
বহু লোকে কয় যে বিশ্বৰ বহু কেইটা বৃহৎ কোম্পানীয়ে কৰ’ণা ভাইৰাছৰ প্ৰভাৱৰ বাবে বহু দিনলৈকে নিজৰ কাৰ্যালয় বন্ধ ৰখাৰ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। মহামাৰীৰ সময়ত বিশ্বৰ বহু  টেক’নলজী কোম্পানীয়ে অনলাইন প্ৰক্ৰিয়াৰে কাম অব্যাহত ৰাখিছে। উল্লেখ্য যে বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই ১১ মার্চত কৰ’ণা ভাইৰাছক মহামাৰী ঘোষণা কৰাৰ পাছতেই গুগলকে ধৰি বহু কোম্পানীয়ে কৰ্মচাৰী সকলক ঘৰৰ পৰা কাম কৰিবলৈ অনুমতি প্ৰদান কৰিছিল। 

?আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.