Support Free Journalism
  Breaking News
আলফা স্বাধীনৰ পত্ৰৰ পিছতেই টাটা টীৰ সিদ্ধান্ত: কৰ্পৰেট কাৰ্যালয় কলকতালৈ স্থানান্তৰ নহয়-গামোচা লোৱা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পাহৰিলে বিহু: ১৪ এপ্ৰিলত আম্বেদকাৰ জয়ন্তীৰ নামত বন্ধ, ১৫ এপ্ৰিলত বিহুৰ বন্ধ নাই-কোভিড'ৰ নীতি নিৰ্দেশনা উলংঘা কৰাৰ বাবে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে দেশৰেই প্ৰধানমন্ত্ৰীক-কৰ'ণাৰ সময়ত বিহু পাতিবলৈ এইবাৰ আয়োজকে কি কি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব?-টাটা টীক আলফা স্বাধীনৰ ভাবুকি: সকলো প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় অসমলৈ স্থানান্তৰ কৰি থলুৱা নিবনুৱাক চাকৰি দিয়ক-এফালে কৰ'ণা,আনফালে মূল্যবৃদ্ধি: মিঠাতেলৰ দাম বাঢ়িল ৪০-৪৫ টকা,ব্ৰইলাৰত ১০০, লোকেল মুৰ্গীত ১৩০ টকা-এখন ভৰিৰে মই বংগত জয়লাভ কৰিম আৰু দুখন ভৰিৰে দিল্লীতো জয়লাভ কৰিম:মমতা-চট্টিছগড়ত নক্সালবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণত শ্বহীদ দুজনকৈ অসমীয়া বীৰ জোৱান-সোনোৱালে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক গামোচা পিন্ধাই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে শুভেচ্ছা জনালে নেকি?-যিসকলে মাস্ক পিন্ধাক লৈ কৰা মোৰ মন্তব্যক উপলুঙা কৰিছে, তেওঁলোক অসমলৈ আহিব লাগে: কিয় কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ

দ্য ষ্টেটমেন্ট : ২০২০ চনৰ ৯ নৱেম্বৰত তিনিচুকীয়া জিলাৰ কাকপথাৰত কৰ্তব্যৰত এজন আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰি পলাতক হৈ থকা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক তেওঁৰ নিজৰ বাসগৃহৰ পৰাই অৱশেষত আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ  কৰিছে। 

উল্লেখ্য যে থানাৰ ভিতৰতে কৰ্তব্যৰত কাকপথাৰ থানাৰ উপ-পৰিদৰ্শক অপূৰ্ব বৰুৱাক প্ৰহাৰ কৰাক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল যদিও আৰক্ষীয়ে তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাছিল।ৰাজহুৱা সমালোচনাৰ পিছত কেৱল মানুহক দেখুৱাবলৈ বিজেপি দলেও দীপাঞ্জলি কাকতিক নিলম্বন কৰাৰ কথা উল্লেখ কৰি সংবাদ মাধ্যমলৈ বিবৃত্তি প্ৰদান কৰিলে। 

কিন্তু শেষত গম পোৱা গ’ল যে বিজেপি দলে দীপাঞ্জলি কাকতিক নিলম্বন কৰাৰ কথা কেৱল এখন নাটকহে আছিল। নাটক এইকাৰণেই যে কাকপথাৰ থানাৰ উপ-পৰিদৰ্শকক থানাৰ ভিতৰতে প্ৰহাৰ কৰি পলাতক হৈ থকা দীপাঞ্জলি কাকতিক ৰাজ্য চৰকাৰে নৱগঠিত মৰাণ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ সদস্য হিচাপে নিযুক্তি দিছিল।

১৫ ফেব্ৰুৱাৰীত ৰাজ্য চৰকাৰে প্ৰকাশ কৰা মৰাণ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ সদস্যৰ তালিকাত ২১ নং স্থানত নাম লাভ কৰিছে পলাতক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিয়ে। 

অৱশেষত এই বিষয়ত বিভিন্ন সংবাদ মাধ্যমত বাতৰি সম্প্ৰচাৰ হোৱাৰ পিছত আৰু ৰাজহুৱা সমালোচনাৰ ফলত আৰক্ষীয়ে বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক তেওঁৰ নিজৰ বাসগৃহৰ পৰাই গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.