Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

আমেৰিকাৰ ‘চুপাৰ বল’ মেছত কৃষক আন্দোলনৰ বিজ্ঞাপন: আখ্যা দিয়া হ’ল বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ আন্দোলন

দ্য ষ্টেটমেন্ট : দিল্লীৰ সিংঘু বৰ্ডাৰত মোদী চৰকাৰে গৃহীত কৰা তিনিখনকৈ আইনৰ বিৰুদ্ধে দেশৰ কৃষকসকলে সাব্যস্ত কৰা আন্দোলনলৈ বিদেশৰ বহু চেলিব্ৰিটিয়ে সমৰ্থন আগবঢ়াইছে। ৰিহানাকে ধৰি বিদেশৰ বহু জনপ্ৰিয় চেলিব্ৰিটিয়ে  কৃষক আন্দোলনলৈ সমৰ্থন আগবঢ়োৱাৰ পিছত এইবাৰ আমেৰিকাৰ সৰ্ববৃহৎ ক্ৰীড়া ইভেণ্ট চুপাৰ বল (Super Bowl)ত কৃষক আন্দোলনৰ সমৰ্থনত ৩০ ছেকেণ্ডৰ বিজ্ঞাপন প্ৰচাৰ কৰা হৈছে।

উল্লেখ্য যে  আমেৰিকাৰ সৰ্ববৃহৎ ক্ৰিয়া ইভেণ্ট চুপাৰ বল (Super Bowl)ত  প্ৰচাৰ হোৱা কৃষক আন্দোলনৰ সমৰ্থনত ৩০ ছেকেণ্ডৰ বিজ্ঞাপনত দিল্লীৰ সীমাত প্ৰদৰ্শন অব্যাহত ৰখা কৃষকৰ উপৰিও ৰিহানাৰ নামো উল্লেখ কৰা হৈছে। তাৰ উপৰিও কৃষক আন্দোলনলৈ সমৰ্থন আগবঢ়োৱা আমেৰিকাৰ কেলিফোৰ্নিয়াৰ পাঁচখন চহৰৰ ভিতৰৰ এখন ‘চিটি অফ ফ্ৰেছনো’ৰ মেয়ৰ জুডী ডায়ৰ নামো উল্লেখ কৰা হৈছে। 

টিভি ৰেটিং এজেঞ্চি নিলচনৰ তথ্য অনুসৰি, আমেৰিকাৰ সৰ্ববৃহৎ ক্ৰিয়া ইভেণ্ট চুপাৰ বল (Super Bowl)ৰ এটা দিনৰ কায্যসূচী প্ৰায় ১১.৭ কোটিতকৈ অধিক লোকে প্রত্যক্ষ কৰে। কোৱা হৈছে যে এই ইভেণ্টৰ কেৱল ব্ৰডকাষ্ট ৰাইটছৰ পৰাই ১৪ হাজাৰ কোটি টকাতকৈ অধিক টকা আয় কৰা হয় আৰু এই ইভেণ্টত ৩০ চেকেণ্ডৰ এটা বিজ্ঞাপনৰ বাবে ৫.৫ মিলিয়ন অৰ্থাৎ প্ৰায় ৪০ কোটি টকা খৰচ হয়। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.