Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

গ্ৰেটা থুনবাৰ্গৰ টুলকিট ঘটনাত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা ২২ বছৰীয়া দিশা ৰবিয়ে লাভ কৰিলে জামিন

দ্য ষ্টেটমেন্ট : মঙলবাৰে দিল্লীৰ এখন আদালতে ২২ বছৰীয়া পৰিৱেশকৰ্মী দিশা ৰবিক জামিন প্ৰদান কৰিছে৷ চুইডেনৰ পৰিৱেশবিদ গ্ৰেটা থুনবাৰ্গৰ টুলকিট সংক্ৰান্তীয় ঘটনাত যোৱা ১৩ ফেব্ৰুৱাৰী তাৰিখে দিশা ৰবিক বাংগালোৰৰ পৰা আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল৷ 

আজি পাটিয়ালা হাউচ কোৰ্টৰ ন্যায়াধীশ ধৰ্মেন্দ্ৰ ৰাণাই দিশা ৰবিক জামিন প্ৰদান কৰে৷ তাৰ আগতে চীফ মেট্ৰপলিটান মেজিষ্ট্ৰেটৰ সন্মুখত দিশা ৰবিক হাজিৰ কৰোৱা হৈছিল আৰু মেজিষ্ট্ৰেট পংকজ শৰ্মাই ৪ দিনৰ পুলিচ জিম্মাৰ আবেদন অগ্ৰাহ্য কৰে৷ 

লাইভ ল’ত প্ৰকাশিত খবৰ অনুসৰি আজি পাটিয়ালা হাউচ কোৰ্টে ৩ ঘন্টাজুৰি শুনানি গ্ৰহণ কৰে আৰু দিল্লী আৰক্ষীক টুলকিট আৰু ২৬ জানুৱাৰীৰ হিংসাত্মক ঘটনাৰ মাজৰ সম্পৰ্কক লৈ প্ৰশ্ন কৰে৷ ২৬ জানুৱাৰীৰ হিংসাত্মক ঘটনাত দিশা ৰবিৰ প্ৰত্যক্ষ যোগাযোগ দিল্লী আৰক্ষীয়ে সাব্যস্ত কৰিব নোৱাৰিলে, যাৰবাবে দিশা ৰবিক আজি জামিন প্ৰদান কৰা হয়৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.