Support Free Journalism
  Breaking News
আলফা স্বাধীনৰ পত্ৰৰ পিছতেই টাটা টীৰ সিদ্ধান্ত: কৰ্পৰেট কাৰ্যালয় কলকতালৈ স্থানান্তৰ নহয়-গামোচা লোৱা নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে পাহৰিলে বিহু: ১৪ এপ্ৰিলত আম্বেদকাৰ জয়ন্তীৰ নামত বন্ধ, ১৫ এপ্ৰিলত বিহুৰ বন্ধ নাই-কোভিড'ৰ নীতি নিৰ্দেশনা উলংঘা কৰাৰ বাবে আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহিলে দেশৰেই প্ৰধানমন্ত্ৰীক-কৰ'ণাৰ সময়ত বিহু পাতিবলৈ এইবাৰ আয়োজকে কি কি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব?-টাটা টীক আলফা স্বাধীনৰ ভাবুকি: সকলো প্ৰশাসনিক কাৰ্যালয় অসমলৈ স্থানান্তৰ কৰি থলুৱা নিবনুৱাক চাকৰি দিয়ক-এফালে কৰ'ণা,আনফালে মূল্যবৃদ্ধি: মিঠাতেলৰ দাম বাঢ়িল ৪০-৪৫ টকা,ব্ৰইলাৰত ১০০, লোকেল মুৰ্গীত ১৩০ টকা-এখন ভৰিৰে মই বংগত জয়লাভ কৰিম আৰু দুখন ভৰিৰে দিল্লীতো জয়লাভ কৰিম:মমতা-চট্টিছগড়ত নক্সালবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণত শ্বহীদ দুজনকৈ অসমীয়া বীৰ জোৱান-সোনোৱালে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক গামোচা পিন্ধাই মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে শুভেচ্ছা জনালে নেকি?-যিসকলে মাস্ক পিন্ধাক লৈ কৰা মোৰ মন্তব্যক উপলুঙা কৰিছে, তেওঁলোক অসমলৈ আহিব লাগে: কিয় কলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

ক’ৰোণাৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হোৱাত গৃহমন্ত্ৰালয়ে জাৰি কৰিলে নতুন গাইডলাইন

দ্য ষ্টেটমেন্ট : দেশৰ কেইবাখনো ৰাজ্যত পুনৰ ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হৈছে ৷ বিশেষজ্ঞ সকলে কয় যে এয়া কোভিডৰ দ্বিতীয় ৱেভ নহয়, কেৱল আমাৰ অসাৱধানতাৰ বাবে আজি এই পৰ্যায় আহি পৰিছে ৷ ইয়াৰ মাজতে কেন্দ্ৰীয় গৃহ সচিব অজয় ভল্লাই সকলো ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাষিত প্ৰদেশলৈ চিঠি লিখি কিছু নতুন গাইডলাইন জাৰি কৰে ৷ চিঠিত লিখে যে ক’ৰোণাক লৈ সাৱধানতা অবলম্বন কৰাটো প্ৰয়োজনীয় ৷ সেইবাবে ২৭ জানুৱাৰী ২০২১ত ক’ৰোণা, কণ্টেনমেন জ’ন, কোভিড প্ৰ’ট’কলক লৈ যিবোৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছিল সেই সকলোবোৰ ৩১ মাৰ্চ ২০২১ লৈ অব্যাহত থাকিব ৷ 

তেওঁ এই চিঠিৰ দ্বাৰা ৰাজ্য চৰকাৰলৈ আহ্বান জনায় যে কেন্দ্ৰৰ গাইডলাইনৰ বিষয়ে জনতাক অৱগত কৰাওঁক যাতে এই নিৰ্দেশ সমূহ জাৰি কৰাত সহজ হয় আৰু ক’ৰোণাৰ প্ৰসাৰক ৰোধ কৰিব পাৰি ৷ এই সময়ত ৰাজ্যৰ ভিতৰত আৰু চুবুৰীয়া দেশৰ সীমান্তত ব্যৱসায়- বাণিজ্য অব্যাহত থাকিব ৷ গৃহ মন্ত্ৰালয়ৰ চিঠি লাভ কৰাৰ পিছত DGCAয়েও আন্ত:ৰাষ্ট্ৰীয় বিমানৰ ক্ষেত্ৰত ৩১ মাৰ্চলৈ প্ৰতিবন্ধকতা বৃদ্ধি কৰিছে ৷ আগতে এই প্ৰতিবন্ধকতা ২৮ ফেব্ৰুৱাৰীলৈ অব্যাহত আছিল ৷ 

ভাৰতত বৃদ্ধি হৈছে ক’ৰোণাৰ সংক্ৰমণ

ভাৰতত এতিয়ালৈকে প্ৰায় ১ কোটি ১০ লাখ ক’ৰোণা আক্ৰান্তৰ সংখ্যা পোহৰলৈ আহিছে ৷ ইয়াৰ ভিতৰত মৃত্যু হৈছে ১ লাখ ৫৭ হাজাৰ গৰাকীৰ ৷ যোৱা কিছুদিনৰ পৰা ক’ৰোণাৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হৈছে ৷ ১ ফেব্ৰুৱাৰীত ক’ৰোণাৰ ৮,৬৩৫টা ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে ৷ ১৯ ফেব্ৰুৱাৰীত এই সংখ্যা হয়গৈ ১৩,৯৯৩ আৰু ২৫ ফেব্ৰুৱাৰীত হয়গৈ ১৪,৩০০ ৷ অৰ্থাৎ পুনৰ দেশত ক’ৰোণাৰ সংক্ৰমণ তীব্ৰগতিত বৃদ্ধি হৈ আছে ৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.