Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

দুমুখীয়া চৰকাৰ:আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰি পলাতক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক বিজেপিৰ পুৰস্কাৰ

দ্য ষ্টেটমেন্ট :

নাম: দীপাঞ্জলি কাকতি

তাৰিখ: ৯ নৱেম্বৰ

স্থান: কাকপথাৰ

অভিযোগ: কাকপথাৰ থানাৰ উপ-পৰিদৰ্শকক প্ৰহাৰ

আৰক্ষীৰ মতে: দীপাঞ্জলি কাকতি পলাতক

২০২০ চনৰ ৯ নৱেম্বৰত বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিয়ে কাকপথাৰ থানাৰ উপ-পৰিদৰ্শক অপূৰ্ব দাসক থানাৰ ভিতৰতে প্ৰহাৰ কৰাৰ কৰিছিল। সেই খবৰ সংবাদ মাধ্যমেও খুব প্ৰচাৰ কৰিছিল। শেষত উপায় নাপায় আৰক্ষীয়ে দীপাঞ্জলি কাকতি পলাতক বুলি ঘোষণা কৰিলে। ৰাজহুৱা সমালোচনাৰ পিছত কেৱল মানুহক দেখুৱাবলৈ  বিজেপি দলেও দীপাঞ্জলি কাকতিক নিলম্বন কৰাৰ কথা উল্লেখ কৰি সংবাদ মাধ্যমলৈ বিবৃতি প্ৰদান কৰিলে। 

কিন্তু শেষত গম পোৱা গ’ল যে বিজেপি দলে দীপাঞ্জলি কাকতিক নিলম্বন কৰাৰ কথা কেৱল এখন নাটকহে আছিল। নাটক এইকাৰণেই যে কাকপথাৰ থানাৰ উপ-পৰিদৰ্শক অপূৰ্ব দাসক থানাৰ ভিতৰতে প্ৰহাৰ কৰা আৰু বর্তমানেও পলাতক হৈ থকা দীপাঞ্জলি কাকতিক ৰাজ্য চৰকাৰে নৱগঠিত মৰাণ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ সদস্য হিচাপে নিযুক্তি দিছে। ১৫ ফেব্ৰুৱাৰীত ৰাজ্য চৰকাৰে প্ৰকাশ কৰা মৰাণ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ সদস্যৰ তালিকাত ২১ নং স্থানত নাম লাভ কৰিছে পলাতক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিয়ে। 

মৰাণ স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ সদস্যৰ তালিকাত দীপাঞ্জলি কাকতিয়ে স্থান লাভ কৰাৰ পিছত বহুলোকে আৰক্ষী বিভাগলৈও সন্দেহৰ চুকুৰে চাবলৈ বাধ্য হৈছে। বহুতেই কৈছে যে ভিৰৰ পৰা কোনোৱে আৰক্ষীলৈ শিলগুটি মৰাৰ বাবে অখিল গগৈক নিয়াই গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে আৰু কাকপথাৰ থানাৰ উপ পৰিদৰ্শক অপূৰ্ব দাসক থানাৰ ভিতৰতে প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰীক বিজেপিয়ে পুৰস্কৃত কৰিছে। 

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.