Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

ল’ৰা ছোৱালীক মাক দেউতাকে মৰম কৰাৰ দৰে মোদীজীয়ে আমাক মৰম কৰিছে: সোণোৱাল

দ্য ষ্টেটমেন্ট : বাকী সময়ত অসমলৈ মনত পৰক বা নপৰক, কিন্তু নিৰ্বাচনৰ সময়ত দিল্লীৰ নেতাৰ অসমলৈ খুব মনত পৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়েও অসমৰ মোহ হয়তো এৰিব পৰা নাই আৰু সেইবাবে এমাহতে প্ৰধানমন্ত্ৰী গৰাকী তিনিবাৰকৈ অসমলৈ আহিছে বা আহিবলৈ বাধ্য হৈছে। 

আজি ধেমাজিৰ চিতলমাৰীত এখন বিশাল জনসভা সম্বোধন কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ধেমাজি আৰু শুৱালকুছিত দুখন অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয়ৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে। তাৰোপৰি তিনিচুকীয়া গেছ কম্প্ৰেছাৰ ইউনিটৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰাৰ লগতে বঙাইগাঁও তেল শোধনাগাৰৰ ইণ্ডমাস্ক ইউনিটৰো শুভাৰম্ভ কৰে আৰু লগতে বহু কেইটা প্ৰকল্পৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে। 

আজিৰ সভাত ভাষণ প্ৰদান কৰি অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে প্ৰধানমন্ত্ৰীক প্ৰশংসাৰে উপচাই পেলাই কয়- “ল’ৰা ছোৱালীক মাক দেউতাকে মৰম কৰাৰ দৰে পৰম শ্ৰদ্ধাৰ মোদীজীয়ে আমাক মৰম কৰিছে, সহায় কৰিছে।” সৰ্বানন্দ সোণোৱালে কয় যে “মোদী উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ প্ৰতিজন লোকৰ হৃদয়ত বাস কৰে আৰু তেখেতে অসমৰ উন্নতিৰ হকে যি কৰিছে, সেইয়া অতুলনীয় আৰু সেই কথা অসমৰ মানুহে কেতিয়াও পাহৰি নাযায়।” 

কি কৈছিল, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে, শুনক:

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.