Support Free Journalism
  Breaking News
"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই-ৰাজ্যৰ ১১৯ জন বিধায়কৰ ভিতৰত ৪৪ শতাংশৰ শিক্ষাগত অৰ্হতা ৫মৰ পৰা ১২শ শ্ৰেণীৰ ভিতৰত-দুমুখীয়া চৰকাৰ:আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰি পলাতক বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক বিজেপিৰ পুৰস্কাৰ-ল'ৰা ছোৱালীক মাক দেউতাকে মৰম কৰাৰ দৰে মোদীজীয়ে আমাক মৰম কৰিছে: সোণোৱাল-হৌশংগাবাদ জিলাৰ নাম সলনি কৰিলে নিবনুৱা সমস্যাৰ অন্ত পৰিব নেকি?-দিগ্বিজয় সিং

অনুভৱ সিনহাৰ অভিযোগ-বিহাৰৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ বাবে বিজেপিয়ে গান চুৰি কৰিছে

দ্য ষ্টেটমেন্ট : কেইদিনমানৰ আগতে অনুভৱ সিনহা আৰু মনোজ বাজপেয়ীৰ এটা গান মুকলি কৰা হৈছিল- ‘বোম্বাই মে কা বা’৷ গীতটোত এজন অসমীয়াও জড়িত হৈ আছে আৰু তেওঁৰ নাম অনুৰাগ শইকীয়া৷ গীতটোৰ সংগীত পৰিচালনা কৰিছিল অনুৰাগ শইকীয়াই৷ গীতটো মুকলি হোৱাৰ পিছত দেশজুৰি চৰ্চিত হৈছিল৷ বিশেষকৈ অভিনেতা মনোজ বাজপেয়ীয়ে কন্ঠ নিগৰোৱা গীতটো দেশবাসীয়ে আঁকোৱালি লৈছে৷ এতিয়া বিহাৰৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ বাবে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে এটা গীত মুকলি কৰিছে-‘বিহাৰ মে ই বা’৷

অনুভৱ সিনহাই অভিযোগ কৰিছে যে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে অনুভৱ সিনহাৰ গীতটো নকল কৰিছে৷ তাৰপিছতে অনুভৱ সিনহাই এক দীঘলীয়া পোষ্টযোগে নিজৰ ক্ষোভ ব্যক্ত কৰিলে৷ 
শুনক অনুভৱ সিনহাৰ দ্বাৰা নিৰ্মিত গীতটো-

এতিয়া শুনক বিহাৰৰ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ বাবে বিজেপিয়ে মুকলি কৰা গীতটো-

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.