Support Free Journalism
  Breaking News
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অসম-কেৰালালৈ গৈ আছে, কৃষকক সাক্ষাৎ কৰিবলৈহে সময় নাই: চিদাম্বৰম-'বংগই কেৱল নিজৰ কন্যাক বিচাৰে, ২ মে'ত মোৰ পুৰণা টুইট উলিয়াই ল'ব': প্ৰশান্ত কিশোৰ-পশ্চিমবংগত ৮টা পৰ্য্যায়ত নিৰ্বাচন- কিয় অসন্তুষ্ট মমতা বেনাৰ্জী?-প্ৰহাৰ-পলাতক-পুৰস্কাৰ-গ্ৰেপ্তাৰ: আৰক্ষীক প্ৰহাৰ কৰা বিজেপি নেত্ৰী দীপাঞ্জলি কাকতিক গ্ৰেপ্তাৰ-"শৈশৱৰ সপোন আজি বাস্তৱত পৰিণত হ'ল"- অসম আৰক্ষীৰ উপ-অধীক্ষক হিমা দাস-অসমৰ ব্ৰাহ্মণ-পুৰোহিত নহয়, বাহিৰৰ পৰা অহা শ-শ পূজাৰীয়েহে অসমত অনুষ্ঠিত কৰে মহাযজ্ঞ-জলসিঞ্চন বিভাগে বাতিল কৰিলে ২৪৬টা কণিষ্ঠ সহায়ক পদৰ পৰীক্ষা: ভবেশ কলিতাৰ ঘোষণা-অসমক আন্দোলন,হিংসাৰ বাবেহে জানিছিল, কিন্তু এতিয়া বিকাশৰ সূচনা হৈছে: অমিত শ্বাহ-'মোদী দংগাবাজ,ট্ৰাম্পতকৈও বেয়া সময়ে মোদীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে'-মমতা-এমাহ ধৰি ICUত ৰখা ৰোগীৰ মৃত্যুক লৈ পুনৰ বিতৰ্কত GNRC: ছচিয়েল মিডিয়াত সকলো কথা লিখিলে আত্মীয়ই

দক্ষিণ আফ্ৰিকাই চিৰাম ইনষ্টিটিউটক ১০ লাখ কোভিড ভেকচিন উভতাই ল’ব ক’লে

দ্য ষ্টেটমেন্ট : দক্ষিণ আফ্ৰিকাই চিৰাম ইনষ্টিটিউট অৱ ইণ্ডিয়াক ফেব্ৰুৱাৰী মাহৰ আৰম্ভণিতে পঠিওৱা ১ লাখ কোভিড ১৯ৰ ভেকচিন উভতাই ল’বলৈ নিৰ্দেশ দিছে ৷ দ্য ইক’নোমিক টাইমচে মংগলবাৰে ৰিপোৰ্টত এই কথা প্ৰকাশ কৰে ৷ 

নিউজ এজেন্সী ৰয়টাৰৰ ৰিপোৰ্ট অনুসৰি, এসপ্তাহ আগত দক্ষিণ আফ্ৰিকাই কৈছিল টীকাকৰণ অভিযানত এষ্ট্ৰ’জেনেকা ভেকচিনৰ প্ৰয়োগ বন্ধ কৰিব ৷ কোভিড ১৯ ভেকচিনৰ ১০ লাখ ডোজ যোৱা সপ্তাহত দক্ষিণ আফ্ৰিকালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল আৰু আগন্তুক সপ্তাহত ৫ লাখ ভেকচিন প্ৰেৰণ কৰাৰ কথা আছিল ৷ 

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীয়ে কয় যে দেশত এষ্ট্ৰ’জেনেকা টীকাৰ বিক্ৰী কৰিব পাৰিব ৷ ইক’ন’মিক টাইমচৰ এই ৰিপোৰ্ট এনেকুৱা সময়ত প্ৰকাশ পাইছে যি সময়ত সোমবাৰে বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই এষ্ট্ৰ’জেনেকা /অক্সফোৰ্ড কোভিড১৯ ভেকচিনক আপাতকালীন ব্যৱহাৰকাৰী সূচীত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছে ৷

📣আমি ভাবো যে আপুনি আমাৰ ৰিপোৰ্ট পঢ়ি ভাল পাইছে। ইয়াত ক্লিক কৰি আপুনি আমাক ফেচবুকত ‘লাইক‘ কৰিব পাৰে। আমাৰ ভিডিঅ’ ৰিপোৰ্ট চাবলৈ ইউটিউবত আমাক ‘চাবস্ক্ৰাইব’কৰক, তাৰবাবে ইয়াত ক্লিক কৰিব পাৰে।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.